Jesteśmy po pierwszej rundzie spotkań PGE Ekstraligi, następującej po kolejnym okienku transferowym w Eliga Manager. Zgodnie z przewidywaniami gracze jeszcze na kilka kolejek przed fazą play-off reorganizowali swoje składy pod kątem właśnie finałów ligi. W grupie najczęściej sprzedawanych znaleźli się między innymi Patryk Dudek, Mateusz Bartkowiak, czy Przemysław Pawlicki. Zaskakującym liderem tego zestawienia jest młodzieżowiec Motoru Lublin, Mateusz Cierniak.

Junior rodem z Tarnowa względem swoich ligowych rówieśników ciągle prezentuje solidny poziom sportowy (szczególnie na domowym torze w Lublinie), lecz nie są to tak bogate zdobycze jak choćby u progu sezonu 2021. A Mateusz Cierniak nie miał też najniższej wartości KSM, który wynosił na starcie gry 5,40. Szukając optymalnych rozwiązań dla swoich drużyn gracze kierowali się więc oszczędnościami w tym obszarze, tak by mniej skutecznych lub nie rokujących zawodników wymieniać na tych, którzy właśnie przejawiają zwyżkę formy. Cierniak jest jednym z nich.

Na drugim miejscu zestawienia nazwanego przeze mnie „listą odrzuconych” uplasował się Mateusz Bartkowiak (ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz), a podium zamknął Patryk Dudek (MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra). Szczególnie obecność tego drugiego może poniekąd budzić zdziwienie, wszak żużlowiec Falubazu mimo średniego występu w Lublinie poniżej pewnego solidnego poziomu nie schodził, będąc niejednokrotnie liderem swojej drużyny. I właśnie najpewniej drużyna była tutaj kluczowa. Zielonogórzanie aktualnie toczą zacięty bój o utrzymanie się w PGE Ekstralidze, więc w rundzie play-off ich nie zobaczymy, a to oznacza, że Dudek w Eliga Manager przestanie punktować. Zasadnym jest więc wytransferowanie go przed decydującą o medalach fazą sezonu. Niektórzy zrobili to już teraz, inni poczekają do ostatniego okienka transferowego po 14. rundzie spotkań. Ponadto, Patryk Dudek ze swoim początkowym, wysokim KSM naturalnie musiał ustąpić miejsca żużlowcom z ekip TOP 4 PGE Ekstraligi.

Idąc podobnym tokiem rozumowania gracze często żegnali się też z Przemysławem Pawlickim (ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz), Karolem Żupińskim i Robertem Lambertem (EWINNER APATOR Toruń), czy Maxem Fricke (MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra). W pierwszej dziesiątce sprzedanych są jeszcze zawodnicy U24 Bartosz Smektała (ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa) i Jaimon Lidsey (FOGO UNIA Leszno), choć mam dziwne przeczucie, że Lidsey będzie znów łakomym kąskiem podczas ostatniego, decydującego okienka transferowego.

TOP 10 sprzedanych zawodników w Eliga Manager:

1. Mateusz Cierniak  737 (liczba sprzedaży)
2. Mateusz Bartkowiak  633
3. Patryk Dudek  555
4. Przemysław Pawlicki  485
5. Karol Żupiński  475
6. Bartosz Smektała  458
7. Szymon Woźniak  453
8. Max Fricke  428
9. Robert Lambert  405
10. Jaimon Lidsey  390

fot. Przemysław Gąbka / speedwayekstraliga.pl

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie