Już w najbliższy weekend szóste rozdanie kart w tegorocznej PGE Ekstralidze i 2. Metalkas Ekstralidze. Po niedawnym okienku transferowym, gra coraz rzadziej będzie wybaczać ewentualne potknięcia, a każde punkty mogą być na wagę „złota” lub jak kto woli, wysokiej pozycji w klasyfikacji generalnej. Przed tą rundą spotkań należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

W pierwszej kolejności należy mieć na uwadze, że w poprzedniej kolejce odwołano po dwa spotkania w PGE Ekstralidze i Metalkas 2. Ekstralidze. W realiach gry oznacza to tyle, że składy wybrane na tamtą rundę spotkań zostały „zamrożone” i będą one wiążące w nowych terminach podanych przez organ zarządzający obiema ligami. Dla PGE Ekstraligi jest to 28 maja (wtorek), kiedy zostaną rozegrane mecze EBUT.PL STAL Gorzów – ZOOLESZCZ GKM Grudziądz oraz KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa – KS APATOR Toruń. Zaległe mecze w Metalkas 2. Ekstralidze odbędą się 7 czerwca (piątek). Rywalizować ze sobą będą ARGED MALESA Ostrów Wlkp. z H. SKRZYDLEWSKA ORŁEM Łódź oraz #ORZECHOWAOSADA PSŻ Poznań z ABRAMCZYK POLONIĄ Bydgoszcz. Na wyżej wymienione spotkania nie będą obowiązywały składy wybrane na szóstą rundę, jeśli oczywiście nastąpiły w nich zmiany względem poprzedniej.

Drugą istotną dla graczy informacją jest fakt, iż w Metalkas 2. Ekstralidze 6. runda jest rozłożona w czasie. Analogicznie do sytuacji z poprzedniego akapitu oznacza to tyle, że składy, które wirtualni menedżerowie wybiorą teraz, będą obowiązywać także 9 czerwca, kiedy kolejka zostanie dokończona. Powodem takiej sytuacji są sobotnie rundy kwalifikacyjne SGP w Lonigo i Żarnowicy. W tym wypadku sobota, która jest naturalnym dniem rozgrywania dwóch spotkań w Metalkas 2. Ekstralidze, będzie dniem zajętym przez zawody rangi międzynarodowej.

Jeśli chodzi o samą rywalizację, jak zawsze gracze mają kilka zagwozdek do rozstrzygnięcia. Jedną z nich jest forma Taia Woffindena (BETARD SPARTA Wrocław), który początek sezonu miał bardzo słaby, a w ostatnim meczu z FOGO UNIĄ Leszno zdobył 13 punktów i 1 bonus. Przypominamy, ze Woffinden w czasie ostatniego okna transferowego dysponował bardzo niskim i atrakcyjnym (?) współczynnikiem KSM. Zastanawiającą może być także dyspozycja Andzejsa Lebedevsa. Łotysz w barwach leszczyńskiej ekipy zawiódł nieco oczekiwania podczas rywalizacji na stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, ale na swoim torze znów może pokusić się o dobrą zdobycz punktową. Osobną kwestią jest to, czy Lebedevs w meczu z ORLEN OIL MOTOREM Lublin pojedzie z rezerwy taktycznej, co w rzeczywistości oznacza kłopoty gospodarzy tego meczu, ale dla graczy Eliga Manager wręcz przeciwnie – szansę na dodatkowe punkty. Pytania można mnożyć i stawiać je przy wielu nazwiskach, jak choćby przy braciach Pawlickich (NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra), czy Jasonie Doyle’u, który błyszczy ostatnio w cyklu Grand Prix, ale w lidze swojej lepszej dyspozycji jeszcze nie potwierdził.

Nie inaczej jest na zapleczu najlepszej żużlowej ligi świata. Podrażnione porażką z INNPRO ROW Rybnik są krośnieńskie CELLFAST WILKI. Podopieczni Ireneusza Kwiecińskiego w meczu z ARGED MALESA Ostrów Wlkp. będą jednak musiały radzić sobie bez swojego lidera, Dmitri Berge. Francuz będzie z powodu kontuzji będzie pauzował przez dłuższy czas, więc jego zmiana w awizowanych w grze składach jest obowiązkowa. Ciekawie zapowiada się też starcie w Poznaniu, gdzie z tamtejszą ekipą #ORZECHOWAOSADA PSŻ zmierzy się rzeszowska TEXOM STAL. Przypominamy jednak, że na rozliczenie punktów z tego meczu, jak i całej rundy będziemy musieli poczekać do 9 czerwca.

Rate this post

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie