Zawodnicy Stali Gorzów, no może poza Szymonem Woźniakiem i rzecz jasna Bartoszem Zmarzlikiem liczą, że sezon 2020 przyniesie kres ich kłopotom. Jeśli tak się stanie – są realne szanse nawet na medal. Jeśli nie, Stal znów czekać może walka maksymalnie o środek tabeli.

Grubą kreską kibice w Gorzowie zapewne przekreślają sezon 2019, licząc na lepsze czasy. Spadku udało się uniknąć głównie przez to, że tragicznie wypadł Get Well Toruń. A i tak trzy z pięciu zdobytych w zeszłym sezonie punktów torunianie wymęczyli właśnie na gorzowskiej Stali. Tymczasem, po obfitych w medale latach (sześć krążków w sezonach 2011-2018 w tym dwa złote), kibice w Gorzowie liczą na pewno na coś więcej, niż walkę o środek tabeli. A mając w składzie mistrza Bartosza Zmarzlika mierzyć można wysoko. Nawet bardzo wysoko. Sam Zmarzlik jednak złota nie zdobędzie. No chyba, że w Grand Prix. Z systematycznym dokładaniem przysłowiowej cegiełki do wyniku przez pozostałych jeźdźców może być niekiedy bardzo trudno. Dla Krzysztofa Kasprzaka ostatni sezon to droga przez mękę. Wykręcił dopiero 26. średnią w PGE Ekstralidze. O dziesięć pozycji wyżej uplasował się Szymon Woźniak, który co prawda zbyt wiele wpadek nie notował, ale w kilku meczach jego zdobycz mogłaby być wyższa. Sporo do udowodnienia ma powracający po dwuletniej i nie do końca udanej emigracji w Toruniu Niels Kirstian Iversen, a Anders Thomsen musi ustabilizować formę. Problemów nie brakuje też w gronie młodzieżowców, o czym świadczy choćby niezdecydowanie Rafała Karczmarza, który sam do końca nie wie, czy chce jeszcze jeździć na żużlu. A w ubiegłym sezonie prezentował się nieźle i często u boku Zmarzlika był ważnym ogniwem drużyny.

Twardy orzech do zgryzienia przed sezonem 2020 ma Stanisław Chomski. A o tym, że w takich sytuacjach sobie radzi, przekonywał już niejednokrotnie. Wiernie towarzyszy mu też córka Julia z piłeczkami, hulahopami i pachołkami w ręce. Jej metody, choć wyglądają komicznie, potrafią przynieść wymierzony skutek. A wszystko to w cieniu samego Bartosza Zmarzlika, mistrza świata, człowieka ze Stali. Jedno jest pewne – walki nie zabraknie.

Seniorzy:
Bartosz Zmarzlik (ur. 1995)
Szymon Woźniak (ur. 1993)
Krzysztof Kasprzak (ur. 1984)
Niels-Kristian Iversen (Dania) (ur. 1982)
Anders Thomsen (Dania) (ur. 1994)
Filip Hjelmland (Szwecja) (ur. 1998)

Juniorzy:
Mateusz Bartkowiak (ur. 2003)
Rafał Karczmarz (ur. 1999)
Kamil Nowacki (ur. 2000)
Kamil Pytlewski (ur. 2003)
Wiktor Jasiński (ur. 2000)

Trener: Stanisław Chomski

KLUB
Rok założenia: 1947 (sekcja żużlowa od 1950)
Barwy klubowe: żółto-niebieskie
Medale DMP: złote medale – 9, srebrne medale – 13, brązowe medale – 5
www: stalgorzow.pl

Jakub Keller

Czarny Skarb 2020 to druga edycja żużlowego skarbu kibica na stronach rafalmartuszewski.com. Tym razem, inaczej niż przed rokiem i ze względu na okoliczności zostaje wydany w częściach i w formie pojedynczych artykułów prasowych. Wszystkie jednak zbierane są do jednego działu na stronie, do którego dostęp znajduje się z poziomu strony głównej.

5/5 - (1 vote)

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie