Żużlowi eksperci do teraz pukają się w czoło po tym jak Falubaz zamienił Nickiego Pedersena na Antonio Lindbaecka. W Zielonej Górze wierzą jednak w odrodzenie Szweda. Chęć rehabilitacji za ubiegły sezon drzemie też w Piotrze Protasiewiczu i Patryku Dudku. Szykuje się pracowity, ale też bardzo ciekawy sezon przy W69.

Z pozoru Falubaz Zielona Góra w trakcie okienka transferowego wykonał krok do tyłu. Tak stwierdzi zapewne każdy, kto zamierza posiłkować się statystykami. Bo jak tu zaliczyć do korzystnych wymianę Nickiego Pedersena, który w sezonie 2019 zanotował średnią biegową 2.032 na Antonio Lindbaecka zdobywającego średnio 1,516 pkt? W grodzie Bachusa po cichu liczy się jednak, że forma Szweda pójdzie w górę, niczym temperatura w Rio de Janerio podczas karnawału. Charyzmatyczny, czarnoskóry żużlowiec nieraz grywał już na nosie niedowiarkom i powstawał jak Feniks z popiołów. Jego forma od lat tworzy istną sinusoidę. Raczej wskazane jest więc, by każdy, kto spisuje go na straty, głęboko do szuflady schował ubiegłoroczne statystyki i zaczął zacierać ręce. Bo Lindbaeck – swoją drogą ostatnimi czasy w parku maszyn z pozoru cichy i spokojny – na torze potrafi wyczyniać niestworzone rzeczy. Tomasz Dryła podczas jednej z prezentacji GKM-u Grudziądz powiedział, że Linbdaecka można sprzedawać w puszkach z podpisem „Wariactwo i Szaleństwo”. A to właśnie to, co kibice żużla kochają najbardziej.

Lindbaeck do Zielonej Góry kontraktowany był jako typowy zawodnik drugiej linii, którą tworzyć ma z Michaelem Jepsenem Jensenem. Bo przecież zielonogórska twierdza zbudowana jest z trzech solidnych fundamentów. O ile Patryk Dudek i Piotr Protasiewicz zapewne chcą jak najszybciej zapomnieć o sezonie 2019, na tyle Martin Vaculik powodów do narzekania nie ma. Wykręcił czwartą średnią w lidze. Optymizmem napawać może też postawa ambitnej młodzieży.

Głód medalu przy W69 jest spory. Po złocie, o które nie chciał walczyć w finale Unibax Toruń w 2013 roku, zawodnicy Falubazu zdobyli tylko jeden brązowy krążek w 2016 roku. W tej drużynie zbyt wiele jest jednak znaków zapytania, by cokolwiek prognozować. Nie bez przyczyny zaczęliśmy od Antonio Lindbaecka. Jego przykład to klasyczny przedsezonowy obraz Falubazu w 2020 roku, czyli jedna, wielka niewiadoma.

Seniorzy:
Patryk Dudek (ur. 1992)
Piotr Protasiewicz (ur. 1975)
Martin Vaculík (Słowacja) (ur. 1990)
Antonio Lindbäck (Szwecja) (ur. 1985)
Jonas Jeppesen (Dania) (ur. 1998)
Michael Jepsen Jensen (Dania) (ur. 1992)
Jan Kvěch (Czechy) (ur. 2001)
Sebastian Niedźwiedź (ur. 1997)
Grzegorz Walasek (ur. 1976) – „gość”

Juniorzy:
Norbert Krakowiak (ur. 1999)
Mateusz Tonder (ur. 1999)
Damian Pawliczak (ur. 1999)
Damian Boduch (ur. 2000)
Nile Tufft (ur. 2001)
Fabian Ragus (ur. 2003)

Trener: Piotr Żyto

KLUB
Rok założenia: 1946
Barwy klubowe: żółto-biało-zielone
Medale DMP: złote medale – 7, srebrne medale – 2, brązowe medale – 5
www: zuzel.falubaz.com

Jakub Keller

Czarny Skarb 2020 to druga edycja żużlowego skarbu kibica na stronach rafalmartuszewski.com. Tym razem, inaczej niż przed rokiem i ze względu na okoliczności zostaje wydany w częściach i w formie pojedynczych artykułów prasowych. Wszystkie jednak zbierane są do jednego działu na stronie, do którego dostęp znajduje się z poziomu strony głównej.

5/5 - (1 vote)

Jesteś offline. Połącz się z siecią i spróbuj ponownie